Masaj Aletleri


Relax Çift Darbeli Masaj Kemeri RL-015
Detoks Ayak Cihazı
Nordmende Masajlı Denge Topu NRD 35
Nordmende Masaj Aleti NRD 27
Nordmende Masaj Aleti NRD 92
NordMende Ayak Masajı NRD 8282
Nordmende Masaj ve Stres Topu
Nordmende Hacamat Kalemi
Meditech NRD 634 Ayak Masaj Aleti
Nordmende Omuz Fizik Tedavi Makarası
Pilli Mini Yunus Modeli Masaj Aleti
Relax Ovmalı Boyun Sırt ve Vücut Masajı
Relax Tone Masaj Aleti
Acura Ac 513 Profesyonel Ayak Masaj Aleti
1 den 24 e 68 (3 sayfa) ürün gösteriliyor


Masaj; 

İnsanı ruhen ve bedenen rahatlatan, aletlerle veya el ile tüm vücuda yada belirli bil bölgeye bazı teknikler uygulanarak yapılan,  rahatlama, yorgunluk giderme ve bazende etkili bir tedavi yöntemidir.

Günün stresinden, yorgunluğundan, devamlı aynı pozisyonda çalışıp sertleşen kaslardan ötürü duyulan ağrı ve sızıdan kurtulmaya, kısaca insan sağlığı üzerinde çok önemli faydaları vardır. Sindirime yardımcı olur, kasları rahatlatır, kan dolaşımını düzenler, ödem atmaya yardımcıdır. Dışarıdan vücuda kimyasal madde almadan, hatta bazen ilaçlarla kıyaslanamayacak olağanüstü bir rahatlama sağlamak masajla mümkündür. Doğru yere ve doğru şekilde yapıldığında pek çok rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir. Rahatsızlığın çeşidine ve rahatsızlık duyulan bölgeye göre, masajın çeşidi, kullanıldığı aletler ve ürünler değişmektedir.


Masaj aletleri ; 

Periodik olarak düzenli şekilde masaj yaptırmanın, doğrudan yada dolaylı yoldan birçok faydası vardır. Kasları gevşetme ve güçlendirme, ağrıları giderme, uykuyu düzenleme, vücuttan ödemin atılması, metabolizmayı hızlandırma, sindirim sistemini ve düzenleme, dolaşım bozukluklarını giderme ve bağışıklık sistemini güçlendirme gibi  ve daha birçok yararlı etkileri vardır. Zihnen ve bedenen insanı dinlendirir. Günlük stresten ve yorgunluktan arındıran dinlendirici masajın verdiği rahatlık paha biçilemez. İster tedavi amaçlı, ister dinlenmek amaçlı olsun, uygulandığında fiziksel ve psikolojik olarak hissedilen etki, günlük yaşamda masajı bir ihtiyaç haline getirmiştir. Fakat, bir çok kişi masaj yapmayı sevmez ve masaj yaptırmak için ikinci bir kişiye ihtiyaç duyarız. Tam bu noktada masaj aletleri imdadımıza yetişir. Masaj salonlarına gitmek için, belirli bir zaman dilimini ve belirli bir bütçeyi gözden çıkarmak gerekir ki çoğu zaman bu mümkün olmaz. İstediğimiz ve ihtiyaç duyduğumuz anda kimseye  ihtiyaç duymadan kendi evimizde ve kendi kendimize uygulayabileceğimiz masajı, bu aletler sayesinde kolayca uygularız.

Günümüzde birçok masaj aleti bulunmaktadır. Bunlar uygulanan masaj çeşidi ve kullanıldıkları vücut bölgesine göre farklılıklar göstermektedir. Masaj aletlerinin kimi yüzeysel olarak masaj yaparken, kimi daha derin dokulara nüfuz ederek, etki mekanizması çeşitlendirilmiştir. Kullandığı enerji gücü elektrikli, pilli, ve şarjlı olarak değişmekle birlikte yolculukta, tatilde, iş yerinde kullanmak için kolaylaştırılmıştır. Vücudun tamamına uygulanan masaj aletlerin var olduğu gibi, belirli bölgelerde kullanılan  ve etki eden masaj aletleri de vardır. 


Vücut masaj aletleri ; 

Bu masaj aletleri genelde şilte, minder ve yatak şeklinde uyarlanmış olup, evinizin rahat ortamında, tv izlerken ister oturarak ister uzanarak isterseniz yatarak faydalanabileceğiniz masaj ürünleridir. Şilte ve minder şeklinde olanları araçta kullanıma uygundur. Araç koltuğuna monte ederek, uzun yolculukların verdiği rahatsızlıkları ( kan dolaşımının yavaşlaması sonucu şişmeler, uyuşmalar.. vb ) giderecektir.  Yada masa başı çalışılan bir mesleğe sahipseniz, gün boyu oturarak tutulan, gerilen, kasılan ve bunun sonunca ağrıyan  uzuvlarınızı rahatlatmak için kullanabilirsiniz. Omuz, sırt, bel, kalça, baldır, dize kadar olan bütün bölgelere etki ederek vücuttaki kan dolaşımını hızlandırır. Hızlanan kan dolaşımı şişmeleri ve uyuşmaları engeller. Aracınızda yada işyerinizde uzun süre oturmaktan oluşan tüm rahatsızlıkları gidermek için birebirdir. Masaj yapmanın haricinde ısıtmalı olanlarıda mevcuttur. Acura AC-670 Shiatsu masaj şiltesi, hem ısıtmalı, hem masaj etkilidir. Çift masaj tekniği kullanılarak üretilmiştir. Üzerinde, titreşim ve ovma şeklinde iki masaj seçeneği bulunmaktadır. Kızılötesi özelliğiyle ısıtma sağlarken, kesinlikle terletme yapmaz. Programlanarak kullanılabilir olması, aracınızda direksiyon başında iken sizi meşgul etmeden, istediğiniz şekil ve aralıkta masaj yapmasını sağlar. Ve yine farklı şekilde tasarlanmış masaj aletlerinden olan Medilix ısıtmalı araç şiltesi, farklı masaj tekniği ve modlarıyla tasarlanmıştır. Boyun, omuz, bel, sırt bölgeleri olmak üzere çift masaj başlığı kullanılmış olup, 3 farklı modda ovma tekniği ile dizayn edilmiştir. Diğer masaj şiltelerinden farklı olarak bacak destek parçası eklenerek, bu bacak destek parçasında ihtiyacanız olan masaj seviyesini 3 seçenekle sunmuştur. Oturduğunuz zaman vücudunuzun temas ettiği her bölge için farklı mod ve seviye uyarlaması yapılmıştır.

Tüm vücut için kullanılan bir diğer masaj aletleri ise, elle tutulan ve vücudunuzun erişebildiğiniz bütün masaj noktalarına uygulanabilinen masaj aletleridir. Bunlara örnek olarak, Comfort Plus Dm1010s Çift Başlıklı Dijital Masaj Aleti, Unix Um-35 Masaj Aleti, Unix UN-95M Masaj Aleti, Medisana Fml-48312 El Tipi Masaj Aleti, Acura Ac 750 Dijital Paletli Masaj Aleti ni gösterebiliriz. Özellikle uzun tutma koluna sahip olan bu masaj aletleri ile kimseye ihtiyaç duymadan, vücudunuzdaki masaj yapılacak bölgelere rahatlıkla erişebilir, farklı stillerde masaj yapabilirsiniz. Bu masaj aletlerinden, Medisana Fml-48312 El Tipi Masaj Aleti, kızılötesi özelliğine sahiptir. Darbe tekniğiyle masaj yapar. Noktasal masaj, çoklu masaj ve selülit masajı yapabilmek için 3 farklı masaj başlığına sahiptir. Kolaylıkla değişebilen başlıkları kullanarak, rahatlama etkisini en çok hissettiğiniz başlığı seçebilirsiniz. Daha derin dokulara nüfuz ederek kasları rahatlatır ve selülit tabakaya kadar inerek güçlü masaj etkisiyle yağların parçalanmasını sağlar.


Boyun masaj aleti ; 

El ile tutulan masaj aletlerinin kullanılabildiği gibi, özellikle boyun bölgesi için tasarlanmış masaj aletleri mevcuttur. Boyun ağrısında, tutulmasında son derece etkili olan  boyun masaj aletleri, boyundan aşağı omuzlara ve kollara vuran ağrı, kasılma ve uyuşmalarada etki eder.Boyun ve omuzlardaki kasların gerginliğinden oluşan baş ağrılarını dindirir, rahatlamanızı sağlar. Boyun düzleşmesi ve boyun fıtıklarında rahatlatıcı olarak ve kasların gevşemesini ve güçlenmesini sağlayarak, bu rahatsızlıklara sahip olanların tedavilerine yardımcı alet olarak kullanılırlar. Boyun bölgesindeki kireçlenmeden ve soğuk algınlığından kaynaklanan tutukları rahatlatarak gevşetir ve başı sağa-sola çevirmeyi dert olmaktan çıkarır. Kasları masaj etkisiyle ısıtarak rahatlatır. Üst sırt bölgesinde oluşan yanma ve ağrıları gidermede yardımcıdır. Boyutları küçük olduğu için kolaylıkla taşınabilirler. Şarjlı ve pilli olanlarını seyahatte, tatillerde, araçta, iş yerinde, yolculukta  rahatlıkla kullanılabilmektedir. Sitemizden değişik tasarımda, değişik modellerde, değişik masaj tiplerine sahip Elektirikli Boyun Masaj Aleti KL-5830, Cervical Çok Fonksiyonlu Masaj Aleti ve Yunus Model Titreşimli Boyun Masaj Aletini inceleyebilir, kullanımınıza ve rahatsızlığına uygun olanı seçebilirsiniz. Ayrıca boyun ve baş için bir nevi kask biçiminde tasarlanmış, basınç ve titreşim olarak masaj yapan kafa titreşim masaj aletinide es geçmemenizi öneririz.


Ayak masaj aleti ;

Ayak masajı deyip geçmeyin. Belkide masaj olarak en çok rahatlatan  ve şifa bulunan masaj türlerinden biride ayak masajıdır. Ayak tabanına, üstüne, bilek kısmına ve parmakların bitiş noktasına uygulanan masaj birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Vücutta her bir organın izlerini taşıyan  ve bu organların ayaklar üzerinde bulunan masaj noktaları uyarılarak yapılan masaj bir çok hastalığa iyi gelmektedir. Dinlendirici bir etkiye sahip ayak masajı oldukça faydalıdır. Hareketsiz yaşam yada ayaklar üzerinde fazla kalmak, kaslarımız üzerinde olumsuz etkiler yapar. Bununla birlikte yanlış ayakkabı seçimi ayak kaslarımızı oldukça yıpratır, yorar ve ayaktaki dolaşımı birebir etkiler. Stresli, yorucu ve uzun bir günün ardından şişen, uyuşan, ağrıyan, sızlayan ayakları rahatlatmanın en iyi yolu ayak masajıdır. Ayakta bulunan masaj noktalarına yapılan masaj, depresyona, sakinleşmeye, ağrılara, uyku düzensizliğine, kan dolaşımına, vücuttan ödem atmaya, bayanlarda menopoz belirtilerini azaltmaya, huzursuz bacak sendromuna, tansiyona ve daha birçok sağlık sorununa iyi gelmektedir. Ayak masajı topuk dikeninede iyi gelmektedir. Çoğumuz başkasına masaj yaptırmaya çekinirken, söz konusu bir de ayak masajıysa yaptırmamız bi o kadar daha zordur. Kendimiz yapmaya çalıştığımızda ise eğilip bükülerek, bir tarafımızı rahatlatıcaz derken diğer tarafa eziyet çektirerek  masaj girişiminden vazgeçeriz. Teknoloji bu sorunuda ele alarak ayak masaj aletlerini tasarlayarak üretimi sağlamıştır.


Yüz masaj aleti ;

Yorgunluğun ve stresin ilk önce ''yüzünden okunmak'' deyimiyle tanımlanması, yüz masajının önemini belirtmektedir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte ciltte oluşan deformeleri, kırışıklıkları ve çizgileri yok etmenin, en azından belirtilerinin azaltılmasında etkin tol oynayan yüz masajı, cildi canlandırır ve esneklik kazandırır. Aslında yüz masajı bir nevi bakım masajıda sayılmaktadır. Masajla birlikte kullanılan solüsyonlar, kremler ve yağlar, yapılan yüz masajının etkisini ve kalitesini arttırmaktadır. Cilde yapılan sıcak-soğuk kompreslerde masaj etkisi sağlamaktadır. 5 duyumuzun 5ini birden hissettiğimiz yüzümüz bu açıdanda önem taşımaktadır. Bu yüzden masaj aletlerinden yardım alarak uyguladığımız yüz masajı daha etkili ve daha gözle görülür farklılıklar yaratan bir masaj olacaktır. Piyasada değişik fonksiyonlarda, değişik markalarda, değişik etki alanına sahip, yüz masaj aletleri bulunmaktadır. Ciltteki kan dolaşımını hızlandırarak, cildin yenilenmesine, sarkma ve kırışıklıkların azalmasını yada yok olmasını sağlar. Doğru yapılan masaj ile erken yaşlanma belirtilerinden ve yaşlanmanın etkilerinden kurtulmak mümkündür. Periodik olarak uygulanan yüz masajından olumlu sonuçların alınması kaçınılmazdır. Sitemizde mevcut olan Nordmende NRD-96  Yüz Masaj Aleti ile yüz, boyun, gerdanda oluşan kırışıklık ve sarkmalara çözüm bulabilirsiniz. Günde sadece 2 dakika uygulayarak kısa zamanda etkisini göreceğiniz bir yüz masajı aletidir.


Zayıflama etkili masaj aletleri ; 

Bilindiği üzere, düzenli bir şekilde yapılan masajın metabolizma üzerinde olumlu etkisi vardır. Metabolizmanın düzgün çalışmaması, kilo alımı ve verimi üzerinde olumsuz etkiye sahiptir. Ayrıca masajın, sindirim ve boşaltım sistemi üzerinde olumlu etkisi olduğu bilinmektedir. Doğru ve etkili yapılan masaj, yağ tabakasını parçalayarak yağ yakımını hızlandırır. Vücutta kilo yapan ödem ve toksinlerin atılmalarına yardımcı olur. Kilo aldıkça hareketlerinde kısıtlanıyo olması oldukça can sıkıcıdır. Devamlı olarak alınan-verilen kiloların vücutta oluşturduğu deformasyon, spor yada masaj yaparak telafi edilebilmektedir. Zayıflama etkili masaj aletlerini ele alacak ve sitemizden örnekleyecek olursak, Acura AC-777 Herkül 5 Motorlu Paletli Zayıflama Kemeri  ile zayıflamanın ruhen ve bedenen hafifliğini yaşayacaksınız. Zayıflama etkili bu masaj aletiyle, oturduğunuz yerden hareket yaparmışçasına enerji harcayarak ve vücuttaki kaslar esneklik kazanarak hareket kabiliyetiniz gelişecektir. Kan dolaşımındaki sıkıntılardan dolayı yağ hücrelerinin su toplaması ve sertleşmesi sonucu oluşan portakal kabuğu görünümlü selülitlerden, bu masaj aleti sayesinde kurtulacaksınız. Masajın etkisini, selülit giderme ve ödem atmak için kullanılan kimyasal ilaçlardan çok daha  fazla göreceksiniz. Ağız yolu ile alınan ilaçların sadece bir kısmı sindirim sistemiyle atılırken, zayıflama ve selülit gidermede etkisi olduğu söylenen kremler deriden emilerek doğruca kana karışır ve zararlı etkilerini gösterebilirler. Bu yüzden masaj aletleriyle yapılan,  zayıflama etkili masaj bu kimyasalların yanında çok daha masum kalmaktadır. Her çeşit boyun, kol, ayak, omuz, sırt, yüz ve diğer çeşit masaj aletleri en ucuz fiyata kalitelial.com da

Masaj Aletleri

Masaj Aletleri