Elektonik Şifreli Atm Kasa Kumbara
Raks RK-405 Mutfak Terazisi
Tuğra Çelik Bulgur Makinesi
Kiwi Kfan 7616 Ayaklı Vantilatör
Tuğra Çelik Paslanmaz Satır
Braun TS715A 2300W Eloxal Taban Ütü
12 inç Döner Kutulu Soğutucu Fan
Dijital Kafesli 500g x 0.01g Hassas Terazi
1 den 24 e 368 (16 sayfa) ürün gösteriliyor


Küçük Ev Aletleri ;

Evimiz, bizim zamanımızı en çok geçirdiğimiz yaşam alanımızdır. Bu yaşam alanımızda yaptığımız her tür işlerde bize yardımcı olmak adına üretilen ve her gün geliştirilmekte olan bir çok ürün bulunmaktadır. Bunlar hayatımızı kolaylaştıran, aslında yaptığı büyük işlere rağmen küçük ev aletleri diye sınıflandırılan gereçlerdir. Evimizin her bölümünde kullandığımız bu küçük ev aletleri, çalışan bayanların zamanının yetersiz olmasından, ev hanımlarının ise rutin işlerden bıkıp, bu işleri daha pratik ve kolay yapmak adına hayatımızda önemli bir yer tutmaktadır. Öğrencilerin, yalnız yaşayan ve çalışan beylerin de, ev işlerinde, yiyecek hazırlama, pişirme, ısıtma, soğutma kısmında mutfakta ve evin bir çok alanında kullandıkları bir çok küçük ev aletleri bulunmaktadır.


Hayatımıza dahil olan bu küçük aletler,

Birçok evde en az birkaçının bulunduğu aletler topluluğudur. Mutfakta, yiyip içeceğiniz tüm gıdaları tek bir aletle hazırlayabileceğiniz mutfak robotlarından, pişiricilerden, her iş için ayrı ayrı üretilmiş diğer mutfak aletlerine kadar piyasada mutfakta kullanılmak adına birçok markanın, her geçen gün geliştirip ürettiği bir çok küçük ev aletleri bulunmaktadır. İşinizi kolaylaştıracak, daha az yorulmanızı sağlayacak bu aletler evin sadece mutfak bölümünde değil, evin diğer yaşam alanlarında da karşımıza çıkmaktadır. Mutfakta kullanılan küçük ev aletlerine göz atacak olursak ; Küçük ev aletlerinin en çok kullanıldığı ve en geliştirildiği alandır. Yiyecek hazırlamada, pişirmede, ısıtmada, soğutmada yardımcı olan bu aletler ile leziz tariflerinizi hem daha kolay, hem daha kısa zamanda hazırlayacaksınız. Mutfak robotları, blender, mikser, tost makineleri, su ısıtıcılar, misafirlerinize ve kendinize içecek hazırlamanıza yardımcı çay - kahve makineleri, katı meyve sıkacakları, kahvaltılarınıza nefis kızarmış ekmek kokusuyla eşlik edecek ekmek kızartma makineleri, mutfağınızda mangal keyfi yapmaya olanak tanıyan griller, istediğiniz kıvamda yumurta pişirebilmek için yumurta pişirici makineler, evinizin miniklerine ve organik beslenme adına evde mayalayacağınız yoğurt için otomatik yoğurt mayalayıcı makineler, kıyma makineleri, nefis tarifleri tam ölçüyle hazırlamak için mutfak terazileri, fritözler, evde sinema keyfi yapabilmek adına mısır patlatma makineleri... kısaca yiyeceklerin hazırlanmasından sunumuna kadar olan zaman içinde tüm yapacağınız işlemlerde elinizin altında bulunabilecek geniş ürün yelpazesine sahiptir.

Hanımların  en çok zaman geçirdikleri, evin yemek yapılan kısmı  mutfak olduğunu düşünürsek, zevkle yapılan ve tüketilen yemeklerin pişirilmesinden önce hazırlanışı sırasında, boyutları küçük yaptığı işler büyük olan mutfak aletlerinin önemi bir kez daha karşımıza çıkmaktadır.

Evlerimizde kullandığımız diğer küçük aletlere örnek olarak, ısıtıcılar ve fanlar ve vantilatörler vardır. Isıtıcılar, enerji gücüne, yatay ve dikey, sabit yada seyyar kullanılımına göre bir çok çeşidi bulunmaktadır.Soba ve doğal gaz kullanılmayan, kullanılsa dahi evin diğer soğuk olan bölümlerinde kullanılmak üzere bir çok evde mevcuttur. Her koşulda evinizi çabucak ve etkili bir şekilde ısıtır. Özel termostat ayarlı olanları, belirlediğiniz ısı ayarına gelince otomatik kendini kapatma özelliğine sahiptir. Kullanacağınız mekanın büyük ve küçüklüğüne, kullanacağı elektrik enerjisinin az olmasına dikkat edilerek, evinize ve kullanımınıza en uygun  modellerin seçilmesi önemlidir.

Yazın bunaltıcı sıcaklarından bunalıp serinlemek isteyenlerin, yaz günlerinde en çok rağbet gören aletlerinden biri de vantilatörlerdir. Oluşturduğu hava sirkülasyonu sayesinde ortamı serinleten, sıcak yaz gecelerinde ortama ferahlık veren  küçük ev aletlerinden biridir.

Ayaklı, sabit, tavan tipi ve duvara monte edilebilen modelleri bulunmaktadır. Hız ayarı yapılabilen, sağa sola dönebilen ve uzaktan kumandalı tipleri de vardır. Hala evlerimizi ve kendimizi serinletmekde kullandığımız, en vazgeçilmez alet vantilatör çeşitlerine sitemizde ulaşabilirsiniz. Giysilerimizdeki kırışıklıkları giderip, daha tertipli ve düzgün görünmemizi sağlayan ve her evde bulunan küçük ev aletlerinden biri de ütüdür. Çoğu kişi ütü yapmayı sevmez. Günümüzde ütü yapma işini çok daha kolaylaştıran modelleri çıkmıştır. Buharlı, buhar kazanlı ütülerin yanında ev tipi press ütüler büyük eşyaları ütülemeyi oldukça basit hale getirmiştir.

Bir çoğu eşyaların ve ütü yaptığınız yerin üstünde unutulmaya karşı emniyetli olarak kendini kapatabilen modelleri üretilmiştir.  Güçlü buhar sistemiyle giysilerdeki kırışıklıkları çok daha kolay, çok daha kısa zamanda, çok daha iyi şekilde yok edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken  kırışmış giysi ve eşyaları ütü masasına yerleştirip üzerinden geçmek olacak.

Ev temizliğinin vazgeçilmezi olan elektrik süpürgesi iyi bir ev temizliği yapmak adına en önemli küçük ev aletlerinden biridir.  Yaşadığımız mekanın temiz olması, mutlu ve huzurlu olmamızı sağlayan önemli bir etkendir. Yeni nesil elektrik süpürgelerinde bir çok işlevi bir arada yapanları olduğu gibi kullanımı oldukça pratikleştirilmiş kablosuz ve şarjlı modelleride bulunmaktadır. Toz torbalı, toz torbasız olanların yanında su filtreli olanları da vardır. Yatık modelleri olduğu gibi dikey olarak kullanılabilen modelleride mevcuttur. Evcil hayvan besleyenler ve toza alerjisi olan bünyeye sahip olanlar daha çok su filtreli olanlarını tercih etmektedirler. Hangi model olursa olsun, temizlik işlerinin en büyük yardımcısı, evlerin olmazsa olmazı olan gereçtir.

Kışlık hazırlıklarımızı yapmak ve etlerimizi kendimiz çekmek istediğimizde kullandığımız salça ve kıyma makineleri, büyük işleri kısa zamanda yapmamızı sağlar. Yemeklerde kullandığımız, yemeklerin lezzetine lezzet katan domates ve biber salçası yapmak elzemdir. Yemeğe verdiği lezzet haricinde sos olarak hazırlandığında görsellikte katan salçayı yapmak salça ve kıyma makinesiyle çok daha kolay hale getirilmiştir. Bütün bu zor işleri tek çırpıda yapan bu küçük dev alet, mutfaklarımızda çoktan yerini almış bulunmaktadır. Etleri bütün parçalar halinde alıp, kendi isteğine uygun olarak çekip yemeklerde kullanmak üzere kışlık olarak nofrosta atmak  veya baharatını katıp sucuk yapmak isteyenlerin yardımcısı olmuştur. Kilo kontrol amaçlı kullandığımız banyo baskülleri, saç kurutucu ve şekillendiriciler, ani su ısıtıcıları,  vs  evimizin her alanında kullanılan, hayatımızı kolaylaştıran ve bize daha çok vakit kazandıran küçük ev aletlerine sitemizden ulaşabilir ve sahip olabilirsiniz.

Küçük Ev Aletleri

Küçük Ev Aletleri