Epilasyon & Epilatör


Wizzit My Twizze Mini Epilasyon Cihazı
Ağrısız Lazer Epilasyon Cihazı
CVS DN7703 Papatya Epilasyon Cihazı
Pritech Rf-034 Epilasyon Aleti
Philips SatinSoft Epilatör HP6520/01
Braun Face 810 Yüz Epilatörü
Braun Silk-expert 3 IPL Vücut Epilatörü
Braun Silk-epil 1 - 1170 Bacak Epilatörü
Bryom BR-2118 Şarjlı Epilasyon Aleti
Sinbo SS-4036 Ayak Bakım Cihazı
Pritech RF 034 Epilasyon Seti
Gemei GM-3033 Epilatör
1 den 24 e 39 (2 sayfa) ürün gösteriliyor

Epilatör & Epilasyon
Epilasyonun sözcük anlamı, vücutta istenmeyen tüyleri kökünden kopararak yok etmektir. Bu istenmeyen tüyleri vücuttan uzaklaştırmak için kullanılan cihazlara da epilatör denir.  Kişisel bakım denilince ilk akla gelen, temizliğe önem vermek, öz bakımını ihmal etmemek, vücutta her bir bölümün hijyenine dikkat etmektir.
Ne demişler '' çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır ''. Burdaki bakımdan kasıt, makyajlı yada makyajsız olmaktan öte, periodik olarak yapılan kişisel temizliktir. Kişisel temizliğine ve kişisel bakımına dikkat etmeyen biri ne kadar güzel olabilir ki ? Kendisine saygısı olmayan birine, karşısındaki saygı duymaz, duysa dahi belli bir zaman sonra bu saygı eksilecektir. Kendini seven ve değer veren herkes için bakımlı olmak zorunluluktur. En azından temiz görünmek için yapılan bakımlar şarttır.
 '' Bakımlı olsa aslında güzel kadın yada yakışıklı erkek '' diye bize dedirten faktör aslında kişinin salaş görünümünden ziyade temizliğine önem vermediğini dillendirmektir. Toplumda yada sosyal ortamda bu tür kişiler oldukça insanları rahatsız ederler. Öyle ki, koltuk altı temizliğini yapmamış birinin, çevresine verdiği kötü koku kendi haricinde diğer insanları da etkiler. Ve o kişiye göz ucuyla atılan bakış farklı olur. Epilasyon, ağda yada herhangi bir şekilde, kişisel bakımını yapmayan, yada sürekli erteleyen kişiler, toplum tarafından itici bulunurlar.  Güzelliğe artılar katmak için yapılan kişisel bakımlar, çevrenin kişiye olan tutumunu da değiştirmektedir. Ayrıca insan, kendisiyle ilgilendikçe mutlu olur. Aynaya baktığında insanın kendini tertemiz ve hoşa gider bir şekilde görmesi, ruh sağlığını da olumlu yönde etkilemektedir.
Güzellik salonlarında saatler harcanmış olsa dahi, koltuk altı tüylerini almamış, dişlerini fırçalamamış, tırnaklarını kesmemiş yada tırnak içini temizlememiş birinin bakımlı olduğu söylenemez.  Bakım aslında, bir nevi alışkanlıktır. Bu alışkanlıklar, bir bayanın sadeliğini, güzelliğini ortaya çıkaran en büyük etkendir.

Epilatör ;
Vücut hijyenine dikkat etmek için, periodik olarak yapılması gereken işlemlerden biri de vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmaktır.
Bayanların, vücutta istenmeyen tüylerin temizlenmesi için üretilmiş bazı yardımcı aletler vardır. Bu aletler epilatörlerdir. 
Ağda yapmak istemeyen veya kuaföre ağda yaptırmayı tercih etmeyen hanımların, evde kendi başlarına kullanmayı tercih ettiği cihazlardır. Kılları kökünden kopardığı için, jilet gibi kısa süreli değildir. Ağda gibi acı vermez ve ciltte deforme oluşturmaz. Ağda yaptıktan sonra oluşan kızarıklıklar ve ağdayı ciltten çekerken oluşan morluklar, epilatör kullanımında olmaz.
Ağdaya göre çok daha kısa tüyleri alma kapasitesine sahiptir. Yüz, bacaklar, koltuk altı ve hassas bölgede rahatlıkla kullanılır.
Hassas bölge ve koltuk altı bölgesi için, bir çoğunda daraltılmış başlık bulunmaktadır. Böylelikle kıvrımlı bölgelerde daha rahat kullanılır.
Epilatörlerin en büyük avantajı ise, şort ve eteğin daha çok giyildiği yaz günlerinde, tüylerin uzamasını beklemek zorunda kalmadan almasıdır. Epilasyon işleminin kısa sürede yapılabilir olması ve tüyleri kökten kopardığı için, uzun süre temiz kalmayı sağlaması en büyük tercih edilme sebebidir.

Epilatör çeşitleri ;
Genelde cımbız sayısının çokluğu, genişliği ile çeşitlendirilse de, değişik başlıklar eklenerek kullanım alanı genişletilmiş, farklı epilatör grupları oluşturulmuştur.
Örneğin ; yüz epilatörü olarak adlandırılan, braun yüz epilatörü ve yüz temizleme cihazı, epilatörün yüzde kullanımını genişleterek, cilt bakımı, cilt temizliği ve yüzdeki kıllardan kurtulmak amaçlı üretilen epilatör çeşididir. Ciltte spa ve peeling etkisi yapan fırçası, kaş altı, üstü ve arasındaki kılları almak ve kaşları şekillendirmek için ayrıca bir başlık geliştirilmiştir. Bu başlık olabildiğince daraltılıp küçültülerek rahat kullanma imkanı sağlamaktadır. Sağa yada sola doğru dönmesini sağlayan düğmesi ile yüzünüzün istediğiniz bölgesinde, epilatörü çevirmeden, şekilden şekile girmeden rahatlıkla işlem yapılabilir hale getirilmiştir. Çene ve dudak üstündeki tüyleri almada kolaylık sağlar. Yüz temizleme ve masaj fırçası ile cildi kirden, yağdan ve makyaj kalıntılarından arındırmakla birlikte masaj yaparak cilde parlaklık kazandırır ve ölü hücrelerden arındırarak cildin yenilenmesine yardımcı olur. Büyüteçli ve ışıklı aynasından yardım alarak, en küçük tüyleri görebilir ve yok edebilirsiniz.

Bayanlar için tasarlanarak, günlük yaşama pratiklik getiren epilatörlerin diğer bir çeşidi, ıslak-kuru veya şarjlı-elektrikli kullanılabilen modelleridir. Şarjlı olan modelleri, tatilde, seyahatlerde, veya elektrik prizinin bulunmadığı ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Aynı zamanda, evde epilasyon işlemi yaparken, kablo derdiyle uğraşmak istemeyenlerin tercih epilatörlerdir. Tek başlıklı epilatörlerin olduğu gibi, bir çok başlık eklenerek, bir çok vücut bölgesinde kullanımı amaçlanarak, tek bir üründe birden fazla işlem yapılabilmesi kolaylaştırılmıştır. Bu yedek parçalar epilasyon işlemi haricinde, acıyı azaltan ve bakım yapan parçalar olarak karşımıza çıkmaktadır.
Örnek olarak ; epilasyon uygulanacak olan bölgeye, acıyı azaltmak adına soğuk kompres yapılmasını sağlayan buz torbası yada epilasyon yaptıktan sonra batık kılların çıkmasını sağlayan ve ölü derilericiltten arındıran yedek malzemelerdir. Böylelikle hem epilatörün kullanımı hem de rahatlatıcı etkisi fazlalaştırılmıştır.


Epilatör alırken ve kullanırken dikkat edilecek hususlar ;
Evde epilasyon yapma imkanı veren epilatörleri alırken dikkat edilmesi gereken esasları belirtecek olursak, dikkate alınması gereken en önemli husus, alacağınız epilatörün motor gücünün yüksek devirli olmasıdır. Bazı bayanlar aldıkları epilatörden memnun kalmazlar ve sebep olarak, bir epilatöre göre daha fazla acı vermesi ve tüyleri kırmasını gösterirler. Tam bu noktada, alınan epilatörün motor gücü devreye girer. Epilatörünüzün motor gücü ne kadar yüksek ise, bir o kadar hızlı döner ve tüyleri çekiştirmeden, kırmadan, yolmadan, seri bir şekilde çekerek acı oluşumunu engeller. Bir diğer önemli husus, alacağınız epilatörü vücudun tek bir bölgesinde mi yoksa tüm vücut bölgelerinde mi kullanacak olmanızdır. Sadece bacaklarda olan tüyleri almak için kullanılacaksa, geniş ve tek başlığı olan epilatör yeterli olacaktır. Tüm vücutta kullanılması düşünülen epilatörde ise, başlık seçeneğinin çok olması daha avantajlıdır. Daraltılmış yada küçültülmüş başlıklar, daha çok hassas bölge ve koltuk altı tüylerinin alınması için tasarlanmıştır. Başlığın küçük olması, kıvrımlı bölgelere ulaşmayı kolaylaştıracak ve acıyı azaltacaktır. Eğer alacağınız epilatörü, sizden başka diğer bir aile üyesi kullanacaksa mutlaka ama mutlaka yıkanabilir özellikte olmasına dikkat edilmesi gereklidir. Sizden önce yada sonra, epilatörü kullanan kişide herhangi bir yara, cilt rahatsızlığı yada mantar gibi ve daha bir çok rahatsızlıkların size yada kullanan kişiye bulaşmasını önlemek amacı ile dezenfekte edilmesi gerekir ki, bu da ancak yıkanabilen epilatör almakla mümkündür. Böylece rahatsızlıkların birinden diğerine geçmesini önlemiş olursunuz.
Epilatörünüzü tek başınıza kullanıyor olsanız dahi, işleminiz bittikten sonra, yıkanabilir özellikte değilse kolonyalı mendil ile silerek dezenfekte edebilirsiniz. Epilatörünüzü uzun ömürlü olması için, işleminiz bitip epilatörünüzü kapattığınızdan emin olduktan sonra, size verilen küçük fırça yardımı ile üzerinde olan tüyleri temizlemeyi unutmayın. Epilasyon yaparken ''canım çok acıyor, bu yüzden jilet ve tüy dökücü krem gibi uygulamaları tercih ediyorum '' diyorsanız, size uygun  epilatörlerde mevcut. Masaj başlığı olan epilatörler tam size göre. Epilatör başlığında, tüyleri alan cımbızla rdan önce bulunan ve acıyı azaltmaya yarayan kısım, cımbızlar dan önce cilde temas ederek bölgeyi uyuşturacak ve acı hissini oldukça azaltacaktır. Buna rağmen yinede epilasyon yapamıyorum diyorsanız, size traş başlıklı epilatörlerin de var olduğunu hatırlatarak, tercihinizi bu yönde kullanmanızı tavsiye ederiz. Sosyal ortama fazla giriyor veya çalışıyor iseniz, tüyleriniz fazla uzamadan, çok belirgin hale gelmeden epilasyon yapmak zorunda kalıyorsanız, kısa tüyleri dahi alabilen ve bu kısa tüyleri rahatlıkla görmenizi sağlayan ışıklı epilatör modellerini gözden geçirebilirsiniz. Epilatörlerin hayatımıza girmesiyle, eski yöntemler olan jilet, ağda, tüy dökücü krem gibi uygulamalar bir çoğumuzun hayatından çıkmış bulunmaktadır. Daha pürüzsüz ve daha uzun süre işlem gerektirmeyen epilasyon işlemini epilatörlerle yapmak, kişisel bakımda bayanlar için devrim niteliğinde olmuştur. Her çeşit epilasyon ve epilatör cihazları en ucuz fiyata kalitelial.com da

Epilasyon & Epilatör

Epilasyon & Epilatör