100% Güvenli Alışveriş
0212 945 17 69
Sipariş Takibi
Müşteri Temsilcisi Yukarı Çık
  1. Elektronik ve Teknoloji
  2. Fotoğraf ve Kamera
  3. Jjrc H8c Kameralı Quadcopter
Jjrc H8c Kameralı Quadcopter Jjrc H8c Kameralı Quadcopter Jjrc H8c Kameralı Quadcopter Jjrc H8c Kameralı Quadcopter Jjrc H8c Kameralı Quadcopter

Jjrc H8c Kameralı Quadcopter

5 5 5945

5% İndirimli 418,95 TL
399,00 TL 69,08 USD


Bu ürünü Kapıda Ödemeli satın alabilirsiniz.

Sepete Ekle Toplu siparişlerinizde
özel fiyat isteyebilirsiniz.
Toptan İste

Jjrc H8c Kameralı Quadcopter Özellikleri

360 Derece Dönebilen 2 Mp HD Kameralı JJRC H8C Quadcopter
Uzaktan kumandalı hava araçlarında ürün boyutları ve ağırlığı, ayrıca ağırlık dengelemesi son derece önemlidir. Ekstra bileşenler ürüne daha fazla ağırlık bindireceğinden, motorlar daha da zorlanacak ve bu durum uçuş süresinin azalmasına, motorların daha çabuk aşınmasına sebebiyet verecektir. Bu bakımdan quadcopterlerin de denge üzerine kurulu ve motorların, ayrıca bataryanın kaldırabileceği ağırlıkta olması önemlidir. Yaklaşık 35 cm pervane açıklığına  sahip (bu, bir pervaneden diğer pervaneye olan mesafeyi gösterir) H8C'nin batarya ve kamerayla birlikte ağırlığı 134 gram. Buna iniş takımları ve pervane koruyucular da eklenince toplam ağırlık tam 150 grama çıkıyor. 150 gram, bu tür bir cihaz için normal sayılabilecek ölçüde. Ürünün uçuş sırasında sergilediği ağırlık dengelemesi ise oldukça başarılı.
H8C'nin en göze çarpan özelliği, şüphesiz, bir kamerayla birlikte sunulması. Her ne kadar, 0.3 megapiksellik bu kameranın video ve fotoğraf kalitesi pek tatmin edici seviyede olmasa da, ürünün fiyatı göz önünde bulundurulduğunda bunun pek de önemli olmayacağını belirmeliyim. En nihayetinde H8C bir başlangıç ürünü ve fiyat/performans açısından sınıfının en iyileri arasında. Ürünün kamerası sökülüp takılabilir bir yapıda, dolayısıyla istediğiniz zaman, uçuşlardan önce bu kamerayı sökebilir, yine istediğiniz zaman tekrar takabilirsiniz. Çekim yapmayacağınız uçuşların öncesinde kamerayı sökerek, yarım dakika kadar fazladan uçuş süresi elde edebilirsiniz. Kameranın bağlantısını sökmek ise oldukça kolay. Bunun için bağlantı kablosunu çekip kamerayı quadcopterin gövdesinden ayırmak ve batarya yuvası kapağının üstündeki kamera yuvasından ilgili bağlantıyı kesmek gerekli.

JJRC H8C Quadcopter
Ürünün bir diğer göze çarpan özelliği, 360 derece takla atma yeteneği. H8C, belli bir yüksekliğe ulaştığında (bunu en az 3 metre yüksekte yapmanızı tavsiye ederim) bir-iki saniye gibi kısa bir süre için tepetaklak uçabilmekte, yani takla atabilmektedir. Bunun nasıl yapılabileceğini aşağıdaki videonun ilgili kısmında anlattım. İlk başlarda zorlanacak olsanız da, birkaç denemenin ardından bu özelliği çok rahat bir şekilde kullanmaya başlayacağınızı söyleyebilirim. 360 derece takla atma özelliği aktif hale geldiği anda rüzgarla birlikte ortaya çıkan ses efekti ise oldukça etkileyici.
Ürünün kumanda çekim mesafesi 300 metre civarında, fakat zaten 50-60 metreden sonra ürünü görmeniz zorlaşıyor ve 100 metre civarında çıplak gözle seçebilmek imkansız hale geliyor. Dolayısıyla 300 metrelik çekim mesafesinin bir anlamı yoktur diyebilirim. Yine de bu bakımdan H8C, Syma X5C'nin neredeyse 50 metrenin altında kalan çekim mesafesine göre daha avantajlı. Ürünün bataryası 500 mAh gücünde ve bu batarya, pervane korucuyular takılı değilken, kullanım stiline (agresif veya sakin) bağlı olarak, ortalama 6-7 dakikalık bir uçuş süresi sağlıyor. Pervane koruyucular ve ekstra ağırlıklarla bu süre elbette bir miktar düşebilir. Boş bir H8C bataryasının şarj olma süresi ise yaklaşık 45 dakika. H8C'nin kumandası üzerindeki sol üst tuş, quadcopterin %25, %50, %75 ve %100 oranlarında daha hızlı ve verilen komutlara karşı daha hassas olmasını sağlıyor. Başlangıç değeri %25, bu tuşa basarak %25'lik aralıklarla cihazı daha da hassas ve atik hale getirebilirsiniz. Ürünle birlikte gelen MicroSD kartın boyutu 2 GB ve kalitesi de ortalamanın biraz altında, ama yoğun video kaydı yapılmayacağı için, başlangıç için yeterli sayılabilir. Kart okucuyu da oldukça ufak ve görevini layığıyla yerine getiriyor. Tornavidayı ise iniş takımlarını veya pervane koruyucuları monte etmek için, ayrıca pervane değişimlerini yapmak için kullanabilirsiniz.
JJRC H8C kumandası
Benzer ürünlerin aksine, H8C'nin kumandası üzerindeki her tuşun bir işlevi mevcut. Yaygın "Mode 2" yapısında sunulan 2.4 GHz'lik bu kumandanın yön tuşları video ve fotoğraf çekimi, kalibrasyon, trim ayarları gibi işlevleri yerine getiriyor. Bu noktada, ilk uçuştan önce standart kalibrasyonu tamamlamanızı tavsiye ederim. Kalibrasyona rağmen belli yönlerde uçma eğilimi gözlerseniz de trim ayarlarını değiştirip daha stabil bir uçuş sağlayabilirsiniz. Bunların nasıl yapılacağını aşağıya eklediğim videoda anlattım.
Her iki ürünü de kullanmış biri olarak, H8C'den daha fazla verim aldığımı ve hem görünüş, hem ağırlık, hem de kullanım kolaylığı vb. nedenlerden dolayı yine H8C'yi tavsiye edeceğimi söyleyebilirim. Çekim mesafesi noktasında da H8C X5C'nin bir adım ötesinde. Yukarıda da değindiğim gibi, X5C'nin yaklaşık 50 metrelik çekim mesafesine karşılık H8C 300 metreye yakın bir çekim mesafesi sunuyor. Ayrıca Syma X5C'de sadece beyaz renk seçeneğinin mevcut olmasına rağmen H8C'de siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunuyor. Bu bakımdan, Syma'nın aksine sadece beyaz renge bağımlı kalmak durumunda olmayacaksınız. Her iki ürün de yedek parça bakımından zengin, bu bakımdan hem H8C'nin hem de X5C'nin yedek parçalarına kolayca erişebilirsiniz. H8C'nin X5C'ye göre eksikleri ise, X5C'ye göre daha gürültülü çalışması ve motorlarının daha kısa sürede arızalanmasıdır. Her iki ürün de benzer fiyat etiketlerine sahip, fakat yine de H8C, bahsettiğim nedenlerden dolayı Syma'nın bir adım önüne geçmeyi başarıyor.
DiğerTavsiyeler
JJRC H8C'yi satın almanız durumunda ekstra birkaç motor ve birkaç pervane daha sipariş etmenizi tavsiye ederim, zira bu tür başlangıç seviyesi ürünlerde belli oranda kullanımlardan sonra motor arızaları sık görülmektedir. Bunun yanı sıra ekstra birkaç batarya daha sipariş etmeniz, ürünü uzun süreli kullanmanızı ve daha fazla uçuş süresi elde etmenizi sağlayacaktır. Bu noktada, önemli bir hususa dikkat çekmek isterim: Bu tür giriş sınıfı ürünlerde "brushless" tabir edilen fırçasız motorların aksine "brushed", yani fırçalı motorlar kullanmılmaktadır. Bu tür motorlarda ise, her uçuşun ardından ürünü en az 4-5 dakika dinlendirmeniz, motorların sağlığı açısından daha yerinde olmaktadır. Ben de böyle yapmanızı ve uçuşlar arasında motorları soğutmanızı tavsiye ederim. Eğer uzaktan kumandalı helikopter, quadcopter tarzı ürünleri ilk defa kullanıyorsanız da, ilk uçuşunuzu bir çim saha üzerinde veya yumuşak bir zeminde yapmanız oldukça önemlidir. Aksi halde ürünün kendisine veya pervanelerine zarar vermeniz kaçınılmaz olacaktır.
JJRC H8C'yle ilgili daha fazla detaya, kumanda ve ürün fonksiyonlarına, örnek video ve fotoğraflara ve uçuş görüntülerine aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.
 Ürünün kutu içeriği ise tam olarak şöyle:
    1 x JJRC H8C quadcopter gövdesi
    1 x 0.3 MP kamera
    1 x 500 mAh 2S LiPo batarya
    1 x 2.4 GHz uzaktan kumanda
    1 x batarya şarj aleti
    4 x pervane koruyucu
    4 x yedek pervane
    1 x 2 GB MicroSD kart
    1 x kart okuyucu
    1 x tornavida
    1 x kullanma kılavuzu

Garanti ve İade Koşulları

İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapmalısınız:
  • Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde "Sipariş Takibi" sayfasından "İade ve Geri gönderim" başvurusunda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.
  • Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte kalitelial.com’a göndermelisiniz. İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.
  • Daha detaylı bilgi için Yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bedel İadesi:
  • İade işlemi sonuçlandıktan sonra bedel ödemesi kredi kartınıza/banka hesabınıza 3 iş günü içersinde yapılmaktadır. Ödeme işlemlerinin hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişkenlik gösterebilir.

Ürün iptal/iadeniz gerçekleştiği durumda, ürün tutarınız pikosis tarafından tanımladığınız hesabınıza geri ödenir. Kredili siparişiniz iptal/iade alındığında krediniz kapanmış sayılmamaktadır. Ürün iptal/iadesinden sonra ayrıca krediden cayma talebiniz olur ise banka ile bireysel olarak iletişime geçmeniz gerekmektedir. Sipariş tarihinizden kredi kapama tarihinize kadar oluşan faizden sorumlu olacaksınız.

Ödeme Seçenekleri

Kargo ve Teslimat

Jjrc H8c Kameralı Quadcopter ile ilgili yorumlar

Yorum yapmak için üye girişi yapmış olmalısınız!

Giriş Yap Üye ol
Sepetinize eklendi.