Star Love Projeksiyonlu Gece Lambası
Yumatu Hd Iptv Box Uydu Alıcısı
Ttec Plus Tk6105 Masa Üstü Telefon
TTec Plus Tk150 Duvar Tipi Telefon
Cvs Kt 1020 Hf Kablolu Masaüstü Telefon
Prive Yt-01 Kablolu Masaüstü Telefon
Rubenis RB-2080 Duvar Telefonu
Remax 3200 mAh Powerbank Yedek Batarya
Soğutucu Laptop Fanı Usb 2.0 N133
Powerstar Gaming Mouse G4
Powerstar Gaming Mouse G3
Powerstar Gaming Mouse G2
1 den 24 e 652 (28 sayfa) ürün gösteriliyor


Elektronik & Teknoloji

Günümüz teknolojisinin en çok üzerinde durduğu ve her gün geliştirmekte olduğu, evlerde , işyerlerinde  ve daha birçok alanda kullanılan elektronik aletler mevcuttur. Her gün yeni bir marka, yeni bir model, yeni bir donanımla karşımıza çıkan  elektronik ürünler, hayatı kolaylaştıran ve hayatımızda bir çok alanda kullandığımız aletler topluluğudur. 

Teknolojinin amacı, İnsanların bu elektronik aletleri kullanarak gerek ev, gerekse iş yaşamında insanların hayatını kolaylaştırmak ve bazen insan olarak yapılamayacak, insan gücünün yetmediği her türlü işi üstlenerek günlük yaşamda yardımcı olmaktır. Günlük hayatta  en basit görevler bile bu teknolojik ve elektronik aletlerden faydalanarak yapılmaktadır. Teknolojik ve elektronik aletler her geçen gün hızla gelişmekte ve yenileri eklenerek, iletişim, eğlence, hobi, iş, günlük işler olarak hayatımızda etkisini arttırmaktadır. 

Bilim adamları, her ne kadar bu teknolojik aletlerin insan hayatını fazlasıyla etkilediğini ve günlük hayatta dahi gerekenden çok etki altına aldığını düşünsede, iletişim ve iş dünyasında görülen olumlu etkileri azımsanamaz.

Resmi daireler ve tüm kamu kurumlarının hemen hemen hepsinde elektronik aletler kullanılmaktadır. Bir devlet dairesinden sürdürülen işlerin çokluğu ve bu işlerin el gücü ile sürüncemede kaldığı düşünülürse, elektronik aletlerin zarardan çok yarar getirdiğini açık ara görmekteyiz. 

Görevlerin yerinde getirilmesi, işlerin hallolması için, insan gücü ve zamandan sağlanılan kazanç, bir çok teknolojik aletin hayatımızdan soyutlamanın mümkün olmadığını göstermektedir.

Her gün inanılmaz derecede ilerleyen ve her geçen gün çeşitlendirilenteknolojik aletlerden olan bilgisayar ve cep telefonunun, insanları asosyal yaparak iletişimden kopardığı söylense de, birçok ulaşılamayan kişiler ve yerler ile, hatta dünyanın bir ucuyla iletişimi sağlayan aletlerdir.

Kişinin yakın çevresiyle olan iletişimini etkilesede, uzak mesafede bulunanlara ulaşmak yine bu teknolojik aletlerle mümkündür. Kısaca bu teknolojik aletlerin kar- zarar oranı kişinin kullanımına göre değişmektedir.

Bugün kullanılan bilgisayar, tablet, cep telefonu, dijital fotoğraf makinesi, dijital kameralar, şirketler, firmalar ve bu işin pazarlamasını yapanlar için ciddi bir gelir kaynağıdır. Dolayısıyla, bir toplumda bulunan ve kullanılan teknolojik aletler, eğitim, haberleşme, haber alma, iletişim, eğlence, çalışma.. vb daha bir çok alanda hayatımıza yön veren, yardımcı olan, şekillendiren aletler olsa da, gereksiz kullanımda ise bizi meşgul eden aletler olmuştur.


Bilgisayar;

Adı üstünde, aslında bilgiye ulaşmak adına üretilen teknolojik aletlerden biridir. Birçok bilgiyi aynı anda işleten ve bu bilgileri depolayan araçtır. Bir çok yardımcı donanımla birlikte kullanılmaktadır.

Bunlar; monitör (ekran), mause (fare), klavye, yazıcı, webcam, mikrofon, hoparlör, modem, printer (yazıcı)... gibi, bilgisayar kullanımını genişleten ve kolaylaştıran yardımcı ekipmanlardan bazılarıdır.

Eğitim, öğretim, sağlık, bankacılık, fabrikalar vb... kurumlar, işyerleri, evler ve daha bir çok mekanlarda ve alanlarda kullanılmaktadır. 

Kullanım alanlarına, performanslarına ve donanımlarına göre çeşitlendirilmiştir. Bunlar, masa üstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar (diğer adıyla laptop ), tablet bilgisayar ve notebooktur.


Masa üstü bilgisayar ; 

Genelde kurumlarda, resmi dairelerde, iş yerlerinde, evlerde ve fabrikalarda kullanılan bilgisayar çeşitlerinden biridir.

Daha çok sabit kullanımlar için uygundur. Hemen hemen her evde bulunur. Geniş lcd ekran, kablolu yada kablosuz klavye ve mause ile kullanılan bilgisayarlardır. Diğer bilgisayar çeşitlerine göre , ilk çıkan bilgisayar modeli masa üstü bilgisayardır ve halen kullanılmaktadır. İşlemci hızları ve performansları oldukça yüksektir.  Daha güçlü sisteme sahiptirler ve birlikte kullanılan yardımcı ekipmanlar oldukça fazla ve tüm gereksinimi karşılayacak kapasitededir.

Her hangi bir parçasının kullanım dışı olması veya yetersiz gelmesi durumunda değiştirebilir olmaları kullanım sürelerini uzatmada en büyük etkendir.


Diz üstü bilgisayar ;

Diğer masaüstü bilgisayardan tek farkı, taşınabilir ve şarjlı olmasıdır. Bağlantı için kullanılan uzun kablolar dizüstü bilgisayarlar için geçerli değildir. Kablolu internet bağlantısı. dizüstü bilgisayarlarla yerini, kablosuz internet bağlantısı olan wifi ye bırakmıştır.  Taşınabilir olmasının yanında, klavye ve mouse üzerine sabitlenmiş olup, kullanılması ve taşınması kolaylaştırılmıştır.Şarj edilerek, elektiriğe bağlı kalmadan kullanılması mümkün hale getirilmiştir. Böylece, elektrik  kesintilerinde çalışmaları hala devam etmekte ve işin yarım kalmasını engellemektedir. 

Taşınabilir ve kablo kargaşası olmaması yüzünden, en çok tercih edilen bilgisayar çeşidinin başında gelmektedir.


Tablet bilgisayar ; 

Klavye yerine dokunmatik ekran ile donatılmış ve boyutu diğer bilgisayarlara nazaran oldukça küçültülmüştür.

Ekrana yazı yazabilmek için, özel tasarlanmış dijital kalemi bulunmaktadır ve bu da klavye kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara göre ekran boyutu bir hayli küçüktür. Kişisel bilgisayar kullanılırlar. İnce, hafif, küçük tasarımıyla, taşınabilir özelliği ile sık sık seyahat eden ve devamlı hareket halinde bulunan kişiler için kullanıma uygun hale getirilmiştir. Dokunma teknolojisinin kullanıldığı tek bilgisayar türüdür. Kullanırken ve internette gezinirken, ekranın dokunmatik olmasıyla, kolayca kaydırma, yakınlaştırma, uzaklaştırma ve diğer işlemleri her zamankinden farklı bir deneyimle, daha kolay yapılabilir hale getirilmiştir. Tablet bilgisayarla internette gezinmek, e-kitap okumak, film izlemek oldukça idealdir. Şarjlı pille çalışırlar ve pil süreleri ekran küçüklüğüne bağlı olarak oldukça uzundur.

Son zamanlarda boyut ve işlevselliği bakımından küçültülen bir bilgisayar türü olarak netbook piyasaya sürülmüştür. ortalama pil ömrü diğer şarjlı modellere göre oldukça uzatılmış olsa dahi, dvd sürücüsü netbooklara dahil edilmemiştir. Daha çok internette sörf yapmak ve basit ofis uygulamalarını yükleyip kullanmada kullanılmaktadır. Minimum donanım ve minimum fonksiyona sahiptirler. Netbook üretimindeki amaç, herkesin bilgisayar sahibi olması ve bilgisayar kullanıcılarını arttırmak adına ileri sürülen pazarlama stratejisidir. Akıllı telefonların revaçta olduğu bu zamanda, bilgisayar piyasası için böyle bir gelişim gösterme zorunluluğu doğmuştur.


Cep telefonu, Android telefon, Akıllı telefon ;

İlk çıktığından bu yana en çok geliştirilen teknolojik aletlerden biridir. Başlarda sadece telefon ve sms ile iletişim kurulabilirken, şu an neredeyse bir bilgisayar gücüne denk getirilerek üretilip, piyasaya sürülmektedir. İletişim sektöründe devrim yaratan bu cihazların, yüzlerce modeli piyasaya sürülerek, bu modeller içinde ihtiyaca, göz zevkine ve bütçeye göre uygun olanını seçebilmek mümkündür. Hatta kişiliğinizi yansıtabileceğiniz bir sürü aksesuar seçeneği ile akıllı telefonunuza kendinize has özellikler ekleyerek kişiselleştirebilir, zenginleştirebilirsiniz. İlk başlarda görüşmek yapmaktan öte gitmeyen cep telefonları, şimdi akıllı telefona dönüştürülerek görüşme yapmak ikinci planda kalmıştır. Çünkü bu akıllı telefonlar için uygulama marketi geliştirilerek, binlerce mobil uygulama arasından beğendiğiniz, ve ihtiyacınız olan uygulamaları indirebilirsiniz. Üzerindeki tuş takımı yok edilip ekran boyutuna dahil edilerek, ekran boyutu büyütülmüş ve dokunmatik olarak kullanılabilen akıllı telefonlara dönüştürülmüştür. İnternete bağlanma özelliğiyle, gsm operatörü haricinde, uygulamalardan faydalanılarak, yine bu uygulamalar sayesinde çeşitli iletişim şekilleri geliştirilerek, ister görüntülü, ister sesli olarak iletişim kurma imkanı sağlanmıştır. Akıllı telefonlarla artık, resim çekme, müzik dinleme, tv izleme, radyo dinleme, yazı ve görüntü yollama, oyun oynama, iletişim kurma, internete bağlanma... gibi bir sürü işlem yapılabilmektedir. Android telefonlara özel, renkli kapak ve kılıflar, kulak içi, başa takılan ve bluetooth özellikli olan kulaklıklar, mikrofonlar, ve yine bluetooth ile bağlanılan hoparlör ve ses bombaları... gibi ekipmanlarla, kullanımı kolaylaştırılmış ve geliştirilmiştir. Diğer uyumlu cihazlarla bağlantı kurulup, bilgi ve veri paylaşımı sağlanmıştır.  Her yönüyle bilgiye ve kişiye kolayca ulaşmamızı sağlayan bu akıllı telefonla, haberleri takip etmek, Sıkılınca oyunlar oynamak, sosyal medya hesaplarını kontrol etmek ve paylaşım yapmak, Navigasyon ve gps özelliğiyle yol bulmak ve bulunduğumuz adresi bildirmek, fotoğraf ve görüntüyle anı yakalamak gibi bir çok işlevi yapmakla, hayatımızda önemli bir  yer almıştır.


Fotoğraf - Kamera ;

Resim çekebilen, görüntü ve ses alabilen bu cihazlar ile özel anları biriktirip saklamak artık çok daha kolay. Teknolojik gelişime ayak uyduran dijital fotoğraf makinesi ve dijital kameralar, günümüzde özellikleri haricinde bir de kullanım alanlarına göre sınıflandırılmıştır. Dijital kamera, su altı kamera, aksiyon kamera, ip kamera, araç kamerası, gizli kamera, güvenlik kamerası, bebek kamerası... olarak hizmete sunulmuştur ve değişik mekanlara göre değişik çekimler yapabilme imkanı getirilmiştir. Yolcu ve sürücü güvenliği için araç kamerası, macerayı sevenler ve değişik extrem sporlarla uğraşanlar için aksiyon kamera, yüzme-dalma ve su altı sporu yapanlar için  su altı kamera, insanların topluca bulundukları yerlerde güvenliği sağlamak adına güvenlik kamerası, bebeklerini bakıcıya emanet eden aileler için bebek kamerası, internet üzerinden bağlanıp canlı olarak izlenilebilen ip kameralar sayesinde, güvenliği arttırmak ve kontrol edebilmek adına geliştirilen kameralar bulunmaktadır. İşyerlerinde, evde, işte, hastanelerde, ofiste, şahsi araç ve toplu taşıma araçlarında, spor aktivitelerinde, denizde, gezilerde, tatillerde ve çoğu yerlerde kullanıldıkları için, dayanıklılığı ve çekim yapma kapasitesi kullanım alanına göre değiştirilmiştir Bir çoğunda hafıza kartı kullanılmakta ve bu hafıza kartının gb olarak büyüklüğüne göre depolama alanı genişletilebilmektedir.  Günümüzde güvenliği arttırmak adına, takip ve gözetim yapılması gereken bir çok yerde kullanılmaktadır.  Uzaktan kumanda edilen, hareket sensörlü, wifi bağlantısı yapılan, su geçirmez özellikte olan, görüntü açısı genişletilen, fotoğraf çekimi yapan, hareket halinde dahi net görüntü alan ve tüm bunların dışında, aldığı görüntüleri depolayıp yada direk olarak sosyal medyada paylaşımı sağlayan kameralar bulunmaktadır. Çözünürlük ve netlik oranı, değişebilen megapiksel değerleriyle, ihtiyaca, kişinin kullanımı ve kullanacağı mekana uygun olarak çeşitlendirilmiştir. Dahili ve harici olarak bir çok ekipmanla kullanılabilirler. Çeşitli aksesuar eklenerek kullanımları zenginleştirilebilir.  Bir çoğunda, özellikle güvenlik kameralarında gece görüş özelliği vardır. Dijital kamera ve dijital fotoğraf makineleri, çekim işini meslek edinmiş profesyonelce yapan kişiler haricinde, hobi edinen ve günlük aktivitelerinde görüntü almak isteyen herkesin elinden düşürmediği cihazlar olarak, kullanımları oldukça artmıştır.

Her çeşit masaüstü, laptop, tablet, telefon, klavye, mause, fotoğraf makinesi, aksiyon kamera, dijital kamera, güvenlik kamerası, gizli kamera, bakıcı kamerası, kumandalı kamera, wifi kamera, su altı kamera, ve diğer çeşit elektronik ve bilgisayar ürünlerini en ucuz fiyata kalitelial.com sitesinde bulabilirsiniz.

Elektronik & Teknoloji

Elektronik & Teknoloji