Işıldak & Fener


S-Link Sl-885 Kamp Tipi Işıldak
Switch Light JY-1158 Kamp Lambası
Güneş Enerjili Lamba Aydınlatma Sistemi
Çok Fonksiyonlu Polis Led El Feneri
LSJY 39 Ledli Şarjlı Işıldak LJ-5839
Gold Point Polis Modeli El Feneri GP-110
Kamastar Kafa Lambası KS-808
Gold Htc Madenci Kafa Lambası GHTC-1838
Kiakuo Çok Amaçlı Bisiklet Farı
Multi Fonksiyonlu Bisiklet Farı JL-53
1 den 24 e 136 (6 sayfa) ürün gösteriliyor

Işıldak & Fener

Bir çok kullanım yeri olmasına karşın genellikle evlerde, elektrik kesintilerine karşı önlem olarak alınan ve çoğu evde bulunan klasikleşmiş aydınlatma cihazlarından biridir. Elektrik kesintilerinin çok olduğu dönemlerde ve halen elektrik kesintisinin yaşandığı ülkemizin bir çok bölgelerinde, evlerde kullanılan en gerekli araçtır.  Eski tip model olan floresanlı modellerin yerini artık, daha modern, daha kullanışlı, daha tasarruflu ve daha çok aydınlatan led ışıklı modeller yerini almıştır. Şarj tutma ve çalışma süreleri geliştirilerek, kullanım zamanları uzatılmıştır. Kullanıldığı ortamın büyüklüğüne göre led sayıları fazlalaştırılmış, ortamın daha iyi aydınlanması sağlanmıştır.

Şarjlı olan modellerde lithyum pil kullanılarak, hem şarj süresi uzatılmış olup hem de defalarca dolum yapılabilir hale getirilmiştir. Defalarca dolum - boşaltım yapılmasına rağmen dayanıklılığını kaybetmeyen lithyum piller, özelliği gereği diğer pillere nazaran daha uzun ömürlü ve daha uzun süre bozulmadan kullanılabilen pillerdir. Evlerde kullanım haricinde daha çok kampta, avda, tatillerde kullanılan ve güneş enerjisi ile  çalışan lamba ve ışıldak modelleri de vardır. Güneş enerjisini ışık enerjisine çeviren mekanizmayla donatılan bu modeller, kullanılan enerjiyi güneşten alarak, dışarda kullanılacak olması nedeni ile enerji arayışına sokmaz ve ayrıca kullanıcıyı enerji masrafından kurtarır. 

WATTON WT-289 Solar Acil Durum Aydınlatma Kiti de bu özelliğe sahip aydınlatma araçlarından biridir. Mini güneş paneli olan ve bu güneş paneline bağlanılabilen 2 adet led ampul ve bir adet ışıldağa sahiptir. Led ampul ve ışıldağın panele bağlanacağı aparat ve kablolar ürüne dahil olup, bu aydınlatma kitinin kullanımı ve kurulumu oldukça basittir. Güneşten yararlanamayacağınız durumlar da düşünülerek, şarjlı kullanabileceğiniz sistemde üzerine eklenmiş olup, size çoklu şarj edebilme aparatıyla birlikte gelmektedir. Dağcılık sporu ile uğraşanların, ava çıkanların, kamp kuranların, piknikte ve sahilde gece oturmasını sevenlerin daha çok tercih edebileceği bir aydınlatma aracıdır.


Kamp Lambası ;

Doğayı, denizi, yeşilliği, kamp yapmayı seven ve arasıra da olsa bu gibi yerlerde bulunmaktan keyif alanlar için en gerekli araçlardan biri kamp lambasıdır. Bu tür etkinliklerden hoşlanan ve gidilen yerde konaklamayı düşünenler için performansı yüksek ve çok amaçlı kullanımlar için geliştirilen kamp lambaları mevcuttur. Outdoor kullanım için tasarlanmış kamp lambaları, daha sağlam ve dayanıklı yapıdadırlar. Çadırın içinde ve dışında, araçlarda kullanılabilen kamp lambalarının asılabilir özellikte olması işinizi kolaylaştırır. Usb portlu, powerbank lı kullanım alanı genişletilmiş kamp lambaları mevcuttur. 

Doğada ve açık alan şartlarında kullanıldıkları düşünülerek, bazıları su geçirmeyen ve darbelerden etkilenmeyen şekilde tasarlanmıştır. Hem lamba hem de bluetooth hoparlör olarak kullanılabilen ve sitemizde mevcut olan, Sihirli Plazma Topu Lambalı Kablosuz Bluetooth Hoparlör kamp lambasıyla doğayla müziği birleştirip keyif yapmanın tadını yaşayın. Usb girişli ve güneş enerjisiyle çalışan Everton usb  girişli Solar Işıldak ile telefonunuzu şarj edebilir, güneş enerji panelini kullanarak güneş ışığından faydalanabilirsiniz.


Kafa lambası - Kafa feneri ;  

Kafaya takılmak suretiyle kullanılan bu lamba çeşidini, karanlıkta çalışan madencilerin kullandıklarını görüyor ve biliyoruz. Aynı zamanda dağ sporuyla uğraşanların, maden mesleğinde çalışanların, kamp yapanların, uzun yol şoförlerinin (araçlarında bulundurmak kaydıyla aracın arıza çıkarma ve gece kamp durumlarında), ve gece ava çıkanların, kaya tırmanışı yapanların daha çok kullandığı  lamba çeşididir. Karanlıkta çalışırken, iki elide kullanmaya imkan verir. Ayrıca bisiklet sürenler, farkedilmek ve yolu görmek amaçlı kullanmaktadır. Şarjlı ve pilli olarak olarak kullanılabilen, araçtan şarj edilebilen modelleri bulunmaktadır. Avda, kampta ve gideceğiniz her yerde ihtiyaçlarınızı gidermeniz için kullanacağınız, oldukça gerek duyulabilecek gereçler arasındadır. Ellerinizi kullanmadan, başınızı çevirdiğiniz her yönü sizin için aydınlatır. Watton Wt-256 3 Başlı Kafa Led Feneri, ışığı istediğiniz açıda genişletip daraltabilen, profesyonel kullanımlara uygun olan bir modeldir. Uzun ömürlü ve darbelere dayanıklıdır.  T6 Cree5 ışık özelliğine sahiptir. Yani düşük güç ile yüksek performansta ışık sağlar. Isınma yapmazlar. 250 metre ışık mesafesiyle oldukça iyi aydınlatma sağlar. Şarj edilebilir özelliği sayesinde yanında pil taşımanıza gerek yoktur. Esnek lastik bandajıyla kafaya kolayca sabitlenir. Orta, yüksek ve sensör şeklinde yanan ışığa sahiptir. Acil durumlarda sensör ışığı, dikkat çekmek ve durum bildirmek adına kullanılabilir. Sahilde, doğada yaptığınız gece yürüyüşlerinde, elinizde fener taşıma derdi olmadan aktivitenizin keyfini çıkarmanızı sağlar.


El feneri ;
Karanlık ortamları aydınlatmaya yarayan, taşınabilmesi kolay, uzak mesafe aydınlatma gereçlerinden biridir. Dinamolu, şarjlı, pilli veya her iki enerji türü birden kullanılabilen çeşitleri vardır. Uzun mesafede geniş açılı aydınlatma sağlar. 
Gece bekçileri, yada gece açık alanda çalışanlar, avcılık yapanlar, çiftçilikle uğraşanlar, gece sahilde ve doğa yürüyüşünü sevenler, kamp yapanlar, araçlarında bulunduranlar veya herhangi bir elektrik kesintisi durumunda kullanılmak üzere evlerde bulundurulan fener çeşididir.
Güneş enerjisi ile çalışan modelleri de vardır. Üzerindeki güneş pili sayesinde, güneş enerjisinden elde ettiği elektriği depolayıp, bu enerjiyi bize ışık olarak iletir.
Ampullü fenerlerin yerini günümüzde, yüksek ve kaliteli ışık veren ledli fenerler almıştır. Daha geniş alanı yada belli bir noktayı ve daha uzak mesafeleri aydınlatmada daha performanslıdır. Üzerinde kullanılan led sayıları değişiklik göstermekle birlikte, led sayısı arttıkça daha verimli ışık alınması söz konusudur. Değişik lümen biriminde olanları mevcuttur. Lümen değeri ne kadar yüksek olursa, el fenerinin vereceği ışık bir o kadar parlak olur. Standart ampullü el fenerleriyle, led ampullü el fenerlerinin harcadığı enerji arasında büyük farklılıklar vardır. Ledler harcadığı daha az enerjiye nazaran, ampullerden kat kat fazla ışık verme kapasitesine sahiptirler. 
Zoom yapabilen, Ultra yüksek ışık verme kapasitesine sahip, orta, yüksek ve sellektör şeklinde üç ayrı modda aydınlatma yapabilen, açık hava koşullarına karşı dayanıklılığı arttırılmış, su geçirmeyen, oto ve usb şarj aparatları bulunan, sabitleme aparatı ilave edilmiş, taşınması  bakımından kolaylık olması için elde taşıma ve kemer askısı olan modelleri, değişik markalarda sitemizden bulabilirsiniz.

Işıldak & Fener

Işıldak & Fener